Počet zobrazení stránky

pondělí 16. ledna 2023

Seminář Poznej svoji rostlinu, pochop svoji zahradu I.

Dnes toho potřebuji říct nějak hodně, neboť zahradnický seminář po několika dnech psaní, telefonování a vyjednávání dostal konkrétní rozměry.
Seminář POZNEJ SVOJI ROSTLINU, POCHOP SVOJI ZAHRADU I. - bude prozatím na 3 místech (snad ještě přibyde i nějaké další)
11.2. sobota - SENEC (Slovensko) - Mestské kultúrne stredisko
18.2. sobota - ŘÍČANY (u Prahy) - konferenční centrum Oáza
25.2 sobota - VALTICE (Jižní Morava) - penzion Siesta


 
Teď pár podrobností.
Seminář je určený pro zahradnické nadšence, kteří chtějí rozvíjet svoji zahradu, nebo dokonce ji budovat a posouvat samého sebe. I když budu mít pro vás i pár velmi zábavných věcí ohledem vlastní tvorby, těžiště je postavené na poznání nejdůležitějších zákonitostí světa rostlin. Řeč bude o tom, jak rostliny fungují, v jakých vztazích je světlo, teplo a vlhkost. Budu mluvit o různých typech květů a vysvětlím rozdíly mezi jednodomou a dvoudomou rostlinou, rozdíly mezi cizosprašnou a samosprašnou rostlinou a co to prakticky znamená pro vás. 


 
Velmi zjednodušeně spolu nahlédneme na hlavní pravidla výživy rostlin a představíme si základní půdní typy, speciální substráty a přídavky používané při jejich výrobě. Nechci abyste se učili, ale abyste pochopili - a budu se moc snažit, aby se mi to povedlo. Také vám řeknu co to o houbách a jejich významu pro každého z nás. Samostatným tématem bude kompostovací proces. Velmi se těším na kapitolu, kterou jsem nazval Finty a fintičky šťastného zahradníka - bude to směs drobností, které jsou důležité, ale na samotnou kapitolu by nevydaly. Budou tam třeba zásady správného přezimování, rady co dělat po krupobití, nebo do jednoho celku vecpané rady pro správnou výsadbu.
Abych oživil jistou jednotvárnost některých kapitol, tak do semináře vložím 2, možná dokonce 3 prezentace, které vás nadchnou. Na začátek dne si dáme přednášku JAK ŠŤASTNĚ ZAHRADNIČIT - ačkoliv námět je to velmi poučný, obsahuje i několik velmi veselých prvků. Druhou prezentací, kterou vás potěším skoro určitě budou HORTENZIE. Prozradím o nich opravdu hodně - sortiment, způsoby pěstování jednotlivých druhů i rozdíly v řezu. Podle času - omlouvám se, že to neumím s jistotou odhadnout, možná přidám ještě prezentaci nazvanou KRÁSA UŽITKOVÝCH ZAHRAD. Kdyby nám to nevyšlo - zařadím ji do druhého dílu na někdy jindy.


 

Organizačně:
začátek semináře - 9:00 - ukončení mezi 16 a 17. hodinou
cena 3100 Kč v Česku, 140 eur na Slovensku
Cena je to kompletní včetně DPH, pronájmu prostor a oběda s malým občerstvením na začátku a v průběhu semináře.
Maximální kapacita 20 účastníků.
Můžete mi prosím psát soukromou zprávu do messengeru na FB, ale pro mě nejlepší bude hlásit se meilem na adresu: pavelchlouba@gmail.com
V případě, že se definitivně rozhodnete, prosím nezapomeňte mi napsat, kterou lokalitu jste si vybrali.
Jestli máte pocit, že váš region jsem zanedbal, nic není ztracené. Pokud si mezi sebou zorganizujete soukromou partičku alespoň 12 lidí a budete mít místo, kde se potkat, přijedu po domluvě i k vám, opravdu i do Chomutova nebo do Trebišova. Navzdory velké časové náročnosti jsem si dobrovolně vybral osobní setkání s možností debat, diskusí a hledání odpovědí na vaše dotazy. Těším se na vás.

2 komentáře:

  1. Něco podobného by se nám hodilo i na maloměstě. :) U nás se teď zahrádkářství hodně rozmohlo. Jako fakt i lidi z paneláku si pořizují vlastní zahrady a dokonce se zvažuje i založení komunitní zahrady. :) Ve velkých městech je to fajn, zajišťuji pronájem konferenčních prostor v Praze, takže je mi jasné, že je to i lukrativnější. Ale myslím, že pár lidí v Chrudimi by se taky našlo. :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Thanks for taking the time to write this blog

    OdpovědětVymazat